Uznali, że Hyundai i20 N jest lepszy od Ferrari SF90. BMW M5 CS autem roku 2021 (wideo)

Koniec roku kalendarzowego to czas podsumowań, praktycznie w każdej branży. W motoryzacji pojawia się coraz więcej konkursów na najlepszy samochód minionych 12 miesięcy.

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć tego typu wybory przeprowadzone przez jeden z najpopularniejszych magazynów brytyjskich, czyli EVO.

Hyundai i20 N wyceniony w Polsce. Kupisz go za mniej niż 100 tys. złotych

Do ostatecznego starcia wybrano osiem samochodów. Były to: BMW M3 Competition, Honda Civic Type R Limited Edition, BMW M5 CS, Lamborghini Huracán STO, Ferrari SF90 Stradale, Hyundai i20 N, Porsche 911 GT3 Touring, oraz Aston Martin Vantage F1 Edition.

Mamy więc bardzo duży rozstrzał. Od koreańskiego hot hatcha wartego około 100 000 złotych, aż po prawdziwego włoskiego supercara o mocy 1000 koni mechanicznych, kosztującego miliony.

Ostatecznie zwycięzcą okazał się samochód najbardziej uniwersalny ze wszystkich. BMW M5 CS oferuje oszałamiającą szybkość, jest praktyczne i genialnie się prowadzi.

Ale to BMW M5 CS jest szybkie. Nie mogło sobie z nim poradzić nawet 700 KM Porsche (wideo)

Nie kosztuje też przesadnie dużo, w porównaniu na przykład do Ferrari SF90, które w ogólnym rozrachunku okazało się gorsze od Hyundaia i20 N.