Ale to BMW M5 CS jest szybkie. Nie mogło sobie z nim poradzić nawet 700 KM Porsche (wideo)

Sportowe sedany i kombiaki, pod których maską drzemią naprawdę mocne silniki, to jedne z najbardziej wszechstronnych pojazdów dostępnych na rynku.

Zabiorą sporo bagażu, wygodnie przetransportują kilku ludzi i w razie potrzeby dostarczą mnóstwo frajdy z jazdy. Niektóre są szybsze niż prawdziwe sportowe coupe.

Tesla miała nad M5 CS na mecie przewagę o długości sześciu autobusów szkolnych (wideo)

Dziennikarze CarWow postanowili sprawdzić, który z nich jest najszybszy. Do dyspozycji mieli Audi RS6, BMW M5 CS, Mercedesa-AMG E 63 S 4MATIC+, oraz Porsche Panamerę Turbo S E-Hybrid Sport Turismo.

Parametry pierwszego z nich znasz już zapewne na pamięć. Audi RS6 C8 napędzane jest przez 4.0 litrowe V8 o mocy 600 koni mechanicznych i 800 niutonometrach momentu obrotowego.

Drugi, czyli BMW M5 CS, ma 8-cylindrowy silnik o pojemności 4.4 litra. Generuje on 635 koni mechanicznych i 750 niutonometrów momentu obrotowego.

Mercedes skrywa pod maską 4.0 litrowe V8, które daje kierowcy możliwość skorzystania z 612 koni mechanicznych oraz 850 niutonometrów momentu obrotowego.

Porsche, jako jedyne ze stawki, jest hybrydą. Dzięki temu, właściciel ma do dyspozycji 700 koni mechanicznych oraz 870 niutonometrów momentu obrotowego.

Zrobił w swoim AMG E 63 S ponad 700 KM. Typ podjechał bezduszną Teslą i go wyjaśnił (wideo)

Każde z aut ma napęd na wszystkie koła, automatyczną skrzynię biegów. Różnią się między sobą oczywiście masą. Który okaże się najszybszy? Zapraszamy na seans.