Nowa Honda w pojedynku z Mazdą 3 i Toyotą Corollą. 182-konny Civic walczy do końca (wideo)

Zazwyczaj prezentując Ci pojedynki w wyścigach równoległych mamy do czynienia z samochodami kosztującymi krocie. Supersportowe wózki lub hot hatche to najczęściej porównywane ze sobą w taki sposób auta.

Tym razem mamy dla Ciebie coś nieco bardziej przyziemnego. Nie tak dawno temu swoją premierę miała 11 generacja Hondy Civic, jest to zatem dobry pretekst, aby zabrać ją na tor.

Honda Civic Hatchback (2022) zadebiutuje 23 czerwca. Mamy pierwszą zapowiedź zdjęciową

Do pojedynku z nowym japońskim sedanem stanęło dwóch rodaków, Mazda 3 oraz Toyota Corolla. W wyścigu zobaczysz Civica z silnikiem 1.5 Turbo o mocy 182 koni mechanicznych i momencie obrotowym równym 240 niutonometrom.

Mazda 3 widoczna na nagraniu to wersja GT z 2.0 litrowym silnikiem benzynowym o mocy 186 koni mechanicznych i 240 niutonometrach momentu obrotowego.

Na końcu stawki znajduje się 170-konna Toyota Corolla z benzyniakiem o pojemności 2.0 litrów, który generuje 210 niutonometrów momentu obrotowego.

Czy Honda Civic 1.5 z CVT ma jakieś szanse w pojedynku z Type R czy Velosterem N? (wideo)

Mamy więc do czynienia z bardzo zbliżonymi wartościami na papierze. Jak wygląda ich porównanie w praktyce? Zapraszamy na seans.