Czy Honda Civic 1.5 z CVT ma jakieś szanse w pojedynku z Type R czy Velosterem N? (wideo)

Do dosyć niespotykanego pojedynku doszło na jednym z torów wyścigowych przystosowanych do pojedynków równoległych. Dziennikarze zestawili tam ze sobą dwie Hondy Civic oraz Hyundaia Velostera.

Nie zdecydowano się na wyścig wszystkich trzech aut na raz, ustawiano je parami. Rezultaty zaskoczyły nawet samych prowadzących.

11 gen. Hondy Civic (2021) oficjalnie. Koniec z manualem, dostępny będzie tylko automat

Pierwsze z aut to seryjna Honda Civic Type R z 2020 roku. Pod jej maską pracuje 2.0 litrowy silnik R4 z turbosprężarką, który generuje aż 320 koni mechanicznych.

Drugim podstawionym autem jest Hyundai Veloster N. Seryjnie napędzany 2.0 litrowym silnikiem turbodoładowanym o mocy 275 koni mechanicznych. Po kilku modyfikacjach udało się zwiększyć moc do około 300 koni.

Ostatnim, który ma pozornie najmniejsze szanse na zwycięstwo, jest Honda Civic z silnikiem 1.5 turbo, który seryjnie generuje 180 koni mechanicznych.

Trzy zupełnie różne auta. Każde w edycji specjalnej. Ford vs. BMW vs. Honda (wideo)

Jej właściciel zdecydował się na tuning, dzięki czemu moc urosła do 260 koni mechanicznych. Auto nadal pozostało jednak z bezstopniową skrzynią CVT. Pozostałe samochody w stawce wyposażono w 6-stopniowy manual.