Czy Porsche zawsze jest najszybsze? Pojedynek z Alfą Romeo i BMW to zweryfikował (wideo)

Jeśli miałbyś do wyboru jeden z trzech samochodów spośród trzech marek: BMW, Alfa Romeo lub Porsche, to który model stanąłby w twoim garażu? Założymy się, że ponad 90% z Was skierowałaby się w stronę Porsche.

Ale czy Porsche zawsze musi być najlepsze w takim zestawieniu? Wydaje nam się, że niekoniecznie, mimo to, że Porsche robi naprawdę genialne auta.

Niemcy walczą z amerykańskim Demonem. Zaciekły pojedynek Porsche i Dodge’a (wideo)

Tutaj mamy porównanie osiągów trzech SUVów. Pierwszy z nich to Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio. Pod jej maską pręży się 2.9 litrowa jednostka V6 o mocy 510 koni mechanicznych.

Tuż obok, zupełnie przypadkowo, zaparkowało BMW X4 M Competition. O jego napęd dba 3.0 litrowy silnik R6 generujący również 510 koni mechanicznych.

Na samym końcu ustawiono Porsche Macana Turbo. Tam ponownie mamy 6-cylindrowy silnik, w układzie V o pojemności 2.9 litra. Moc to jednak zaledwie 440 koni mechanicznych. Jest to najmocniejszy wariant tego modelu w ofercie.

Kiedy premiera produkcyjnej wersji Alfy Romeo Tonale? Nowy model jeszcze w tym roku, drugi SUV po Stelvio

Jak poradzi sobie w starciu z mocniejszymi o 70 koni mechanicznych rywalami? Czy z góry jest skazany na wielką porażkę? Zachęcamy do sprawdzenia tego klikając w załączony materiał wideo.