Kiedy premiera produkcyjnej wersji Alfy Romeo Tonale? Nowy model jeszcze w tym roku, drugi SUV po Stelvio

Na początku 2019 roku Alfa Romeo zaprezentowała koncepcyjny model o nazwie Tonale, który po hucznych zapowiedziach do tej pory nie doczekał się wersji produkcyjnej. To się jednak niedługo zmieni, ponieważ jak donoszą wiarygodne hiszpańskie źródła, produkcyjna wersja nowej Alfy Romeo Tonale zostanie zaprezentowana we wrześniu 2021 roku.

Alfa Romeo Tonale (2019)
Alfa Romeo Tonale (2019): tył

Alfa Romeo Tonale będzie drugim SUV-em w historii firmy. Pierwszym jest model Stelvio (SUV segmentu D), który produkowany jest od 2016 roku. Alfa Romeo Tonale na początku sprzedaży będzie oferowana wyłącznie w specjalnej edycji Launch Edition z ograniczoną liczbą egzemplarzy. Produkcja masowa rozpocznie się w lutym 2022 roku.

> Alfa Romeo Giulia i Stelvio Quadrifoglio po liftingu: jakie zmiany na 2020 rok?

Tonale będzie wyjątkowym samochodem Alfy Romeo również pod względem napędu. Pod maskę trafi układ hybrydowy typu plug-in, a więc będzie to jednocześnie pierwsza w historii Alfa Romeo z napędem PHEV. Według naszych informacji model powstanie na platformie o nazwie Giorgio, czyli na tej samej co Giulia i Stelvio.

> Alfa Romeo Giulia GTAm jako Coupe? To mógłby być potężny cios dla M4 Coupe i Mercedesa-AMG C63 Coupe

Oprócz ekonomicznego wariantu, pod maską będzie dostępnych również kilka jednostek benzynowych o pojemnościach nieprzekraczających 2.0 l. Wariantu wysokoprężnego prawie na pewno nie uświadczymy, ale wszelkie szczegóły na ten temat są owiane tajemnicą.