Niemcy walczą z amerykańskim Demonem. Zaciekły pojedynek Porsche i Dodge’a (wideo)

W ojczyźnie wyścigów równoległych doszło nareszcie do pojedynku mistrzów w tej kategorii z dwóch kontynentów. Ich rywalizacja zapowiada się na naprawdę zaciętą.

Nowe Porsche 911 Turbo S generacji 992 staje do pojedynku ze zbudowanym głównie w celu takich wyścigów Dodge Challengerem SRT Demonem.

W 7 lat urwali 0.7 sekundy. Niewiarygodne, co Porsche zrobiło z 911 Turbo S (wideo)

Gospodarz to auto stworzone w jednym celu, Demon miał prosto po wyjechaniu z salonu być w stanie jak najszybciej pokonywać dystans 1/4 mili.

Pod maską zamontowano więc 6.2 litrowy silnik HEMI z kompresorem, który ma moc aż 852 koni mechanicznych i 1044 niutonometry momentu obrotowego. Oprócz mocnego silnika producent przygotował zestaw akcesoriów poprawiających jego zdolności w wyścigach równoległych. Seryjnie auto powinno przyspieszyć do 100 km/h w 2,4 sekundy.

Prosto z Niemiec na pojedynek przyleciało Porsche 911 Turbo S 992, które wraz ze swoim 650-konnym silnikiem 6-cylindrowym postara się utrzeć nosa amerykańskiemu Demonowi.

Czy 840-konny Dodge Challenger Demon pokona nowe 911 Turbo S? Jest wściekłe (wideo)

Porsche powinno rozpędzić się do pierwszej setki w 2,6 sekundy, czyli nieco wolniej. A jak jest w rzeczywistości? Ciekawy pojedynek możesz zobaczyć na załączonym materiale wideo.