Gość z Jeepa był pewny, że z łatwością pokona Volkswagena. “To pokaz niemieckiej siły” (wideo)

W dzisiejszych czasach coraz rzadziej możemy być świadkami zabawy w przeciąganie liny. Sposobem tym można było udowodnić, kto jest po prostu silniejszy.

Teraz częściej widujemy w sieci nagrania podobne do tego, które załączamy poniżej. Miłośnicy motoryzacji postanawiają odtworzyć tę konkurencję przy użyciu samochodów.

Przeciąganie liny dwoma Audi z Quattro z innych epok. Staruszek łatwo się nie poddawał (wideo)

Tym razem możemy zobaczyć pojedynek Jeepa Wranglera z Volkswagenem Touaregiem. Oba auta zostały spięte bardzo krótkim „holem” i kierowcy na określony znak mieli po prostu wcisnąć gaz do dechy.

Niestety, nie mamy do końca pewności z jakimi wersjami napędowymi mamy tutaj do czynienia. W tej rywalizacji zdecydowanym zwycięzcą okazał się jednak Volkswagen Touareg.

Pod maską Volkswagena najprawdopodobniej znajduje się 4.2 litrowy silnik benzynowy V8. Występował on w wersjach o mocy 310 i 350 koni mechanicznych.

Z układu wydechowego Jeepa wydobywa się dźwięk przypominający jednostkę V6. Jeśli jest to benzynowy silnik o pojemności 3.6 litra, to mamy tu do czynienia z mocą 290 koni mechanicznych.

Potężnym Jeepem zmierzył się z Audi A7. Ten napęd to majstersztyk! Co za pogrom (wideo)

Trzeba jednak przyznać, że zestawienie nie było do końca fair. Drogowe opony w niemieckim aucie znacznie lepiej łapią przyczepność, niż terenowe A/T w amerykańskim wozie.