Na zakończenie ładowania poczekasz w luksusie. Oto pierwsza stacja Porsche Charging Lounge

Nie uda nam się już niestety uciec przed elektromobilnością. Już za kilka lat wprowadzony zostanie zakaz sprzedaży nowych samochodów z napędem spalinowym. Przy drogach pojawia się coraz więcej stacji, choć daleko nam jeszcze do tego, aby poziom infrastruktury uznawany był za wystarczająco dobry. Szczególnie w naszym kraju.

Wypoczniesz ładując swojego e-trona. Audi Charging Hub dziennie obsłuży 80 samochodów

W Niemczech otwarto właśnie pierwszą stację ładowania Porsche Charging Lounge w miejscowości Bingen nad Renem. Tego typu miejsca pojawią się wkrótce w kolejnych lokalizacjach.

Porsche Charging Lounge
Porsche Charging Lounge

Kierowcy mogą skorzystać z sześciu ładowarek DC o mocy 300 kW i czterech punktów AC 22 kW. W momencie, w którym baterie będą się „tankowały”, podróżującym udostępniane jest luksusowe miejsce do odpoczynku.

Znajdziemy tam wygodne kanapy, automaty z napojami i przekąskami oraz pomieszczenia sanitarne. Jest też sieć Wi-Fi oraz interaktywne ekrany zapewniające rozrywkę.

W przyszłości stacje ładowania mają zostać ulepszone. Wtedy będziemy w stanie ładować samochody z mocą nawet do 400 kW, o ile nasz wóz będzie oczywiście w stanie przyjąć taki prąd.

Porsche Charging Lounge
Porsche Charging Lounge

Aby uzyskać dostęp do punktów ładowania oraz strefy wypoczynkowej, wymagany jest identyfikator Porsche ID. Musi on być powiązany z samochodem.

Jeśli do Porsche ID przypisana jest tablica rejestracyjna, szlaban otworzy się automatycznie. Wszystko dzięki systemowi automatycznego rozpoznawania numerów rejestracyjnych.

Co istotne, energia na Porsche Charging Lounge pozyskiwana jest z certyfikowanych źródeł odnawialnych. Możemy więc być pewni, że nie przyczyniamy się bardziej do zatruwania środowiska.

Porsche Taycan Turbo S Sport Turismo. Tylko Ci się wydawało, że jeździłeś szybkimi autami

Podobne stacje budowane przez Porsche będą dostępne dla klientów przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. Póki co, są plany na kolejne lokalizacje jedynie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.