Wypoczniesz ładując swojego e-trona. Audi Charging Hub dziennie obsłuży 80 samochodów

W Norymberdze, 23 grudnia, zostanie otwarty pierwszy Audi Charging Hub. To nowoczesna stacja ładowania samochodów elektrycznych, która zapewni swoim klientom mnóstwo komfortu.

Stworzono ją z myślą głównie o osobach, które nie mają możliwości ładowania swoich aut we własnym garażu. Do dyspozycji będzie 6 stanowisk, na których dostępna będzie moc nawet 320 kW.

Martwisz się o użytkowanie auta elektrycznego zimą? Audi udowadnia, że nie masz się czego bać

W przypadku Audi RS E-Tron GT, każde 5 minut ładowania zapewni dodatkowe 100 kilometrów zasięgu. Wystarczą 23 minuty, żeby napełnić akumulatory od 5 do 80 procent.

Audi Charging Hub
Audi Charging Hub

Budynek jest modułowy i w ciągu kilku dni może zostać zmontowany lub rozmontowany i przewieziony do miejsca, w którym będzie bardziej potrzebny.

Większość energii magazynowana jest na akumulatorach z odzysku, dzięki czemu Hub nie wymaga podłączania do wysokowydajnych sieci elektrycznych.

Wystarczy mu połączenie o mocy 200 kW z ogólnodostępnej sieci niskiego napięcia. Pozwoli to na naładowanie około 80 samochodów dziennie. I nie jest to jego maksymalna wydajność.

Audi Charging Hub
Audi Charging Hub

Hub oferuje również przestrzeń dla klientów, gdzie będą mogli odpocząć, zjeść, napić się, a także uzyskać informacje od ekspertów Audi, wziąć samochód na jazdę testową, czy skonfigurować nowy egzemplarz.

Audi stworzyło ten samochód tylko dla niego. Żeby nagrał kolejny ze swoich filmów (wideo)

Mamy nadzieję, że już niedługo Audi Charging Hub pojawi się również w Polsce. Z pewnością wielu klientów bardzo chętnie skorzysta z tego typu rozwiązania.