Wypoczniesz ładując swojego e-trona. Audi Charging Hub dziennie obsłuży 80 samochodów

W Norymberdze, 23 grudnia, zostanie otwarty pierwszy Audi Charging Hub. To nowoczesna stacja ładowania samochodów elektrycznych, która zapewni swoim klientom mnóstwo komfortu.

Stworzono ją z myślą głównie o osobach, które nie mają możliwości ładowania swoich aut we własnym garażu. Do dyspozycji będzie 6 stanowisk, na których dostępna będzie moc nawet 320 kW.

W przypadku Audi RS E-Tron GT, każde 5 minut ładowania zapewni dodatkowe 100 kilometrów zasięgu. Wystarczą 23 minuty, żeby napełnić akumulatory od 5 do 80 procent.

Audi Charging Hub
Audi Charging Hub

Budynek jest modułowy i w ciągu kilku dni może zostać zmontowany lub rozmontowany i przewieziony do miejsca, w którym będzie bardziej potrzebny.

Większość energii magazynowana jest na akumulatorach z odzysku, dzięki czemu Hub nie wymaga podłączania do wysokowydajnych sieci elektrycznych.

Wystarczy mu połączenie o mocy 200 kW z ogólnodostępnej sieci niskiego napięcia. Pozwoli to na naładowanie około 80 samochodów dziennie. I nie jest to jego maksymalna wydajność.

Audi Charging Hub
Audi Charging Hub

Hub oferuje również przestrzeń dla klientów, gdzie będą mogli odpocząć, zjeść, napić się, a także uzyskać informacje od ekspertów Audi, wziąć samochód na jazdę testową, czy skonfigurować nowy egzemplarz.

Mamy nadzieję, że już niedługo Audi Charging Hub pojawi się również w Polsce. Z pewnością wielu klientów bardzo chętnie skorzysta z tego typu rozwiązania.