Bratobójczy pojedynek szybkich Audi. “Elektryk stanął do walki z RS6 Performance” (wideo)

Wyścigi samochodów elektrycznych ze spalinowymi wzbudzają wśród miłośników motoryzacji mnóstwo emocji. Wielu dziennikarzy i twórców internetowych organizuje takie pojedynki.

Kolejny z nich zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Tym razem na linii startu stanęły dwa bardzo szybkie modele z czterema pierścieniami umieszczonymi w grillu.

Audi RS e-tron GT Quattro 646 KM na trasie 2700 km. Wyjazd elektrykiem na Nurburgring (wideo)

Reprezentantem elektromobilności stało się Audi RS e-tron GT. Bezemisyjny sedan oferuje moc 646 koni mechanicznych oraz aż 830 niutonometrów momentu obrotowego.

Bronić honoru aut spalinowych miało zamiar Audi RS6 w nowej odmianie Performance. Pod maską tego auta pracuje podwójnie turbodoładowane V8 o pojemności 4.0 litrów, które generuje moc 630 koni mechanicznych i moment obrotowy 850 niutonometrów.

Parametry może i nie różnią się znacznie od siebie, ale rzeczywistość pokazała coś innego. Elektryczne Audi po prostu zmiotło z powierzchni spalinowe kombi.

Quattro vs. xDrive w elektrycznym wydaniu. Audi RS E-Tron GT walczy z BMW iX M60 (wideo)

Wydaje nam się jednak, że nadal znalazłoby się mnóstwo miłośników motoryzacji, którzy bez zawahania wybraliby kluczyki od spalinowego RS6. Brzmienie silnika V8 to coś, czego dla niektórych po prostu nie może zabraknąć.