Quattro vs. xDrive w elektrycznym wydaniu. Audi RS E-Tron GT walczy z BMW iX M60 (wideo)

Producenci samochodów zmierzają mniejszymi lub większymi krokami w stronę elektromobilności. W ofercie zaczyna się więc pojawiać coraz więcej modeli z napędem bezemisyjnym.

Nie są to jedynie nudne miejskie auta, ale również samochody, które zapewniają świetne osiągi. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz wyścig dwóch takich modeli.

Gość z Audi był pewny wygranej już po starcie. Wtedy BMW pokazało, kto tu jest królem (wideo)

Na linii startu stanęło Audi RS E-Tron GT oraz BMW iX M60. Mat Watson z kanału CarWow postanowił sprawdzić, który z producentów zbudował szybszego elektryka. Obaj producenci nie mają nic mocniejszego w ofercie.

Audi RS E-Tron GT napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi. Łącznie generują one moc 646 koni mechanicznych oraz 830 niutonometrów momentu obrotowego. Wjeżdżając na wagę zobaczymy wynik 2347 kilogramów.

BMW iX M60 korzysta z dwóch silników. Dają one kierowcy do dyspozycji moc 619 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 1100 niutonometrów. BMW waży 2584 kilogramy.

BMW M5 vs. Audi R8 V10. “Dwa zupełnie różne samochody, a osiągi niemal identyczne” (wideo)

Jak na tak sporą masę, oba auta potrafią naprawdę szybko się rozpędzić. Któremu z nich wychodzi to lepiej? Zapraszamy do obejrzenia załączonego nagrania.