Kupili “terenowe” Porsche Taycan Cross Turismo i zrzucili je na glebę. “Gdzie jest sens?” (wideo)

Niektórzy producenci dorzucają do swojej oferty wariant danego modelu o nieco bardziej uterenowionym charakterze. Wszyscy doskonale znamy chociażby Audi A6 Allroad czy Mercedesa Klasy E All Terrain.

Takim samym typem auta jest też w pełni elektryczne Porsche Taycan Cross Turismo. Fani tej niemieckiej marki mogą bardzo szybko i sprawnie pokonywać bezdroża.

Elektryczne Porsche Taycan może być kamperem. Wystarczy kupić namiot dachowy za 24 000 zł

Autorzy załączonego nagrania wideo, którzy zajmują się na co dzień tuningiem, właśnie dostali w swoje ręce takie auto. Jak możesz się już domyślać, „zrzucili je na glebę”.

Oprócz pakietu aerodynamicznego i zdalnego sterowania pneumatycznym zawieszeniem pojawiły się tu również nowe felgi. Obręcze o średnicy 22 cali świetnie wypełniają nadkola.

Mamy tu do czynienia z Taycanem 4S Cross Turismo, więc za napęd odpowiadają silniki o łącznej mocy maksymalnej wynoszącej 530 lub 571 koni mechanicznych. To zależy od tego, z jakiej pojemności baterią skonfigurowano egzemplarz.

Porsche zbudowało już 100 000 Taycanów. Jeden z klientów przejechał ponad 188 000 km (wideo)

Wyżej podane wartości są dostępne tylko i wyłącznie podczas korzystania z funkcji procedury startu. Podczas „normalnej” jazdy kierowca ma do dyspozycji odpowiednio 435 lub 490 koni mechanicznych.