Elektryczne Porsche Taycan może być kamperem. Wystarczy kupić namiot dachowy za 24 000 zł

Porsche wprowadziło właśnie do swojej oferty akcesoriów bardzo ciekawą pozycję. Od teraz masz możliwość zanocować w swoim elektrycznym Taycanie. W sklepie z akcesoriami Tequipment pojawił się właśnie namiot dachowy. Ważąca 56 kilogramów konstrukcja pozwala na zorganizowanie noclegu dla dwóch osób.

Porsche Taycan namiot dachowy
Porsche Taycan namiot dachowy

„Kwatera” jest uznawana za całoroczną. Wykonano ją z wodoodpornych materiałów, a sama obudowa dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych. Tak aby jak najlepiej przypasowała do konfiguracji Twojego auta.

Namiot dachowy można oczywiście zamontować na wszystkich wariantach Taycana. Od standardowego sedana, przez Sport Turismo aż po uterenowione Cross Turismo.

Porsche Taycan namiot dachowy
Porsche Taycan namiot dachowy

Ile taka przyjemność kosztuje?

Jak można się spodziewać po Porsche, tanio nie jest. Namiot z obudową w kolorze czarnym/ciemnoszarym to wydatek 24 900 złotych brutto, natomiast w kolorze czarnym/jasnoszarym – 24 100 złotych brutto.

Do tego oczywiście należy dokupić samo Porsche. W polskim salonie na elektryczny model trzeba przeznaczyć co najmniej 399 000 złotych. Tyle zapłacisz na podstawowego Taycana z silnikiem o mocy 408 koni mechanicznych.