Nowe BMW M240i xDrive w starciu z Golfem R i Audi S3. Który okazał się najszybszy? (wideo)

Zdecydowanie jednymi z ciekawszych porównań rywalizujących ze sobą samochodów są ich wyścigi równoległe. Dzisiaj mamy dla Ciebie kolejny pojedynek.

Tym razem na linii startu zobaczysz aż trzy auta. Jedno z nich pojawiło się przed kamerą chyba po raz pierwszy. To najnowsze BMW M240i xDrive G42.

Pod jego maską znajdziesz znane już 3.0 litrowe R6, które generuje moc 374 koni mechanicznych oraz 500 niutonometrów momentu obrotowego. Mamy tu oczywiście napęd na wszystkie koła, podobnie jak w pozostałych autach.

Kolejny samochód to Volkswagen Golf R ósmej generacji. Z 2.0 litrowego silnika benzynowego udało się Niemcom uzyskać 320 koni mechanicznych oraz 420 niutonometrów.

Ostatni zawodnik pochodzi z Ingolstadt. To Audi S3 Limousine Quattro. Tutaj również mamy 2.0 litry pojemności, ale moc wynosi 310 koni mechanicznych, a moment obrotowy 400 niutonometrów.

Volkswagen Golf R próbuje swoich sił z BMW M3. Zabrakło jednej rzeczy do zwycięstwa (wideo)

Który z tych usportowionych aut z napędem na wszystkie koła okaże się najszybszy? Autorzy nagrania przeprowadzili kilka wyścigów, zapraszamy na seans.