Volkswagen Golf R próbuje swoich sił z BMW M3. Zabrakło jednej rzeczy do zwycięstwa (wideo)

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem szybkiego samochodu, możesz wręcz przebierać w propozycjach. Wielu producentów oferuje sportowe warianty swoich modeli.

Bez problemu dobierzesz sobie wymarzone auto, biorąc pod uwagę rodzaj nadwozia, typ napędu oraz oczywiście cenę. Nawet najbardziej wybredni w końcu wyjadą czymś z salonu.

BMW M3 E90 ścigał się z Golfem R. Przyszedł gość w słabszym BMW i ich wyjaśnił (wideo)

Do walki, którą możesz zobaczyć na załączonym nagraniu wideo, podstawiono dwa zupełnie różne modele. Jedyną wspólną cechą jest chyba kraj, z którego pochodzą.

Pierwszym z nich jest Volkswagen Golf R. 2.0 litrowy silnik benzynowy oferuje 320 koni mechanicznych, które trafiają na wszystkie cztery koła. Zapewnia to genialne przyspieszenie od zera.

Drugi to sportowiec z krwi i kości. BMW M3 Competition z 3.0 litrową jednostką R6 o mocy 510 koni mechanicznych, która napędza tylne koła.

W 15 sekundzie słychać strzały. Ten 45-letni Golf zawstydzi niejedno nowe auto sportowe (wideo)

Próbę przeprowadzono na suchej nawierzchni. Dosyć łatwo zatem stwierdzić, który z nich zwycięży. Wydaje nam się jednak, że wystarczyłoby powtórzyć wyścig na mokrym, i rezultat mógłby być bardziej zaskakujący.