BMW M440d vs. Volkswagen Golf R. “Jadąc z kolegami nie masz szans na zwycięstwo” (wideo)

Najmocniejszym wariantem Volkswagena Golfa, który dostępny jest w regularnej ofercie, jest oczywiście ten oznaczony literką R. Pod jego maską pracuje 2.0 litrowa jednostka benzynowa.

Generuje ona moc 320 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 420 niutonometrów. Mamy tutaj do dyspozycji napęd na wszystkie koła, co zapewnia świetne osiągi.

Volkswagen Golf R z pakietem Oettinger. Idąc “na całość” musisz wydać 40 tysięcy złotych (wideo)

Producent deklaruje czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynoszący 4,7 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz pojedynek z BMW Serii 4 z dieslem pod maską. Nie jest to jednak byle jaki wariant, bo M440d xDrive.

Jego kierowca korzysta z 3.0 litrowego silnika R6 o mocy 340 koni mechanicznych. Nie jest to duży skok w porównaniu do Golfa, ale moment obrotowy wynoszący aż 700 niutonometrów robi wrażenie.

Panowie przeprowadzili kilka wyścigów ze startu zatrzymanego oraz z rolki. W pewnym momencie kierowca Golfa postanowił zabrać na przejażdżkę swoich kumpli. Rezultaty zobaczysz na załączonym nagraniu.