Jest najbardziej luksusowe w historii. Audi A8 L Horch Founders Edition ma “zmieść” Maybacha

O powrocie nazwy Horch informowaliśmy już Cię kilkakrotnie jakiś czas temu. Teraz plotki stały się faktem, w Chinach zadebiutowała odświeżona piąta generacja Audi A8, właśnie z takim dopiskiem.

Auto bazuje na A8 Long, ale jest od niego dłuższe o dodatkowe 130 milimetrów. Z zewnątrz możesz zauważyć nowe felgi, większy grill i delikatnie zmienione wkłady świateł LED.

2022 Audi A8 L Horch Founders Edition
2022 Audi A8 L Horch Founders Edition

To już wojna! Mercedes zszokowany przyszłą premierą Audi A8 Horch. Oto ich odpowiedź

Wnętrze to prawdziwy majstersztyk. Ultraluksusowe fotele z poduszkami, najlepszej jakości pikowana skóra, lodówka, dotykowy panel sterowania. Tego nie mogło zabraknąć.

Więcej na temat wariantów silnikowych dowiemy się podczas europejskiej premiery Audi A8 L Horch Founders Edition. Mamy nadzieję, że nastąpi ona już wkrótce.

2022 Audi A8 L Horch Founders Edition
2022 Audi A8 L Horch Founders Edition

O dziwo Niemcy nie zdecydowali się na zamontowanie pod maską najmocniejszego silnika. Chińczycy póki co otrzymają 3.0 litrowe V6 o mocy 340 koni mechanicznych.

Tak może wyglądać najbardziej luksusowe Audi A8 w historii. Wersja Horch z W12 imponuje

Dokładnie widać, który rynek jest dla producenta najważniejszy. Chińczycy uwielbiają limuzyny, nie bez powodu sprzedaje się tam nawet przedłużane Audi A6 czy BMW Serii 3.