Możesz wyrzucić kabel USB z SEATa. Apple CarPlay i Android Auto już bezprzewodowo

Masz już dość podpinania za każdym razem swojego telefonu kablem USB do samochodu aby skorzystać z dogodności typu Android Auto czy Apple CarPlay?

Niektórzy z producentów już się z tym uporali i wprowadzili do swoich aut możliwość bezprzewodowego łączenia się z systemem i skorzystania z wyżej wymienionych funkcji.

Teraz do tej listy możesz dopisać SEATa. Prawie każdy nowy model potrafi już, bez konieczności łączenia się kablem, uruchomić funkcję Android Auto oraz Apple CarPlay dzięki opcji nazwanej Wireless Full Link.

SEAT Wireless Full Link
SEAT Wireless Full Link

Dotyczy to niemalże wszystkich modeli, czyli Ibizy, Leona, Ateci, Tarraco oraz Arony, opcja niedostępna jest tylko w przypadku SEATa Alhambry.

Jeśli martwisz się o zużycie baterii, wystarczy domówić podczas konfigurowania auta ładowarkę indukcyjną. W tym momencie wszystkie kable mogą zniknąć z samochodowych schowków.

Oprócz tego każdy z SEATów może teraz posiadać funkcję sterowania głosowego Hola Hola oraz korzystać z aplikacji SEAT Connect pozwalającą na synchronizację auta ze smartfonem.