Tak może wyglądać nowy Volkswagen Polo (2021): premiera jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku Volkswagen zaprezentuje odświeżoną wersję popularnego modelu kompaktowego o nazwie Polo. Szósta generacja Polo została wprowadzona latem 2017 roku i osiągnęła połowę swojego cyklu życia. Na podstawie zdjęć szpiegowskich zamaskowanego prototypu niezależny projektant motoryzacyjny przygotował wizualizacje, które pokazują możliwy wygląd Polo po liftingu (2021).

Volkswagen Polo (2021) po liftingu: rendering, przód
Volkswagen Polo (2021) po liftingu: rendering, przód. FOT. Kolesa

Najwięcej zmian można spodziewać się w przedniej części, gdzie pojawią się nowe reflektory oraz pasek ledowy przechodzący przez całą szerokość nadwozia w najdroższych wersjach wyposażenia. Tylne światła zostaną poszerzone, podobnie jak w przypadku Golfa ósmej generacji.

Oprócz zmian stylistycznych, Volkswagen wyposaży Polo w nową gamę silników, które będą spełniały surowsze europejskie normy emisji spalin i obniżą poziom emisji CO2 w gamie modelowej. Istnieje duża szansa, że wariant wysokoprężny zostanie całkowicie wycofany. W zamian pojawią się wersje wyposażone w tzw. technologię łagodnej hybrydy.

Nowy Volkswagen Polo (2021) zadebiutuje jeszcze w tym roku, ale nie wcześniej niż po premierze Skody Fabii nowej generacji.