Kiedy nowa Skoda Fabia? W 2021 roku premiera: będzie „doskonałym samochodem” i powstanie na tej samej płycie co Audi

Jeśli jesteś zaskoczony atrakcyjnymi obniżkami na nową Fabię to powinieneś wiedzieć, że są one spowodowane nie tylko wyprzedażą rocznika. W 2021 roku na rynku zadebiutuje zupełnie nowa generacja Skody Fabii, która będzie lepsza pod każdym względem od poprzednika.

W pierwszej dekadzie XXI wieku bardzo popularne wśród polskich klientów były samochody segmentu B w wersjach kombi. Wystarczy przypomnieć Peugeota 206/207 Kombi, Renault Clio Estate czy Kia Rio Kombi pierwszej generacji. Skoda Fabia Kombi od samego początku istnienia (od 1999 roku) jest dostępna w wersji kombi i nowy model będzie kontynuował tę tradycję. Potwierdził to nowy CEO Skody, Thomas Schaefer, który napisał na swojej stronie LinedIn:

„Nowa Fabia znowu będzie dostępna w wersji Kombi. Jest to dla nas bardzo ważny model, ponieważ podkreśla nasze zaangażowanie w zapewnienie klientom przystępnego cenowo praktycznego pojazdu”.

Schafer zapowiedział również, że Fabia nowej generacji zostanie zaprezentowana gdzieś w 2021 roku, podkreślając, że będzie to „doskonały samochód, który spełni wysokie oczekiwania klientów”.

Według naszych informacji Skoda Fabia (2021) powstanie na płycie podłogowej MQB A0, czyli takiej samej, na której powstały Volkswagen Polo, Seat Ibiza czy Audi A1. Pod maskę nowej Fabii trafią trzy- oraz czterocylindrowe silniki benzynowe, które będą wykorzystywały technologię tzw. „miękkiej hybrydy”. Na pokładzie nie zabraknie wielu nowych systemów bezpieczeństwa, w tym funkcji aktywnego hamowania i czujników rozpoznających zmęczenie kierowcy oraz systemów asystujący kierowcę podczas jazdy, takich jak utrzymywanie pojazdu w pasie ruchu.

Skoda Fabia (2021): rendering
Skoda Fabia (2021): rendering – tył