Nowy Volkswagen Polo [oficjalnie]

Na dzisiaj zapowiedziana była premiera zupełnie nowego Volkswagena Polo, i oto on. Jest to już szósta generacja tego popularnego hatchbacka.

Nowy Volkswagen Polo zbudowany został na platformie MQB. Urósł niemal w każdym kierunku, jego bagażnik jest teraz o 25% pojemniejszy i można w nim zmieścić aż 351 litrów.

Na liście wyposażenia Volkswagena Polo możemy znaleźć mnóstwo opcji, których jeszcze nie dawno nikt by się nie spodziewał w tak małym aucie. Jest tu między innymi: adaptacyjny tempomat, bezkluczykowe otwieranie i uruchomianie samochodu, reflektory LED, system BLIS, system awaryjnego hamowania, wirtualny kokpit czy system inforozrywki z 8-calowym ekranem dotykowym.

Wszystkie silniki dostępne w nowym Polo spełniają oczywiście normy Euro6. W gamie znajdziemy motory benzynowe w przedziale mocy od 65 do 150 KM, silnik napędzany gazem ziemnym 1.0 TGI o mocy 90 KM oraz dwa silniki wysokoprężne 1.6 TDI o mocy 80 i 95 KM. Na topie widnieje jeszcze Polo GTI z 2-litrowym silnikiem TSI generującym aż 200 KM.

W mocniejszych wersjach silnikowych Volkswagen oferuje opcjonalnie dwusprzęgłową przekładnię DSG.

Klienci będą mieli do wyboru aż 14 kolorów nadwozia, 12 wzorów felg(od 14 do 18 cali), 13 rodzajów dekoracji deski rozdzielczej, oraz 11 obić foteli. Volkswagen wprowadził do oferty również specjalna wersję Polo Beats, która charakteryzuje sie sportowymi fotelami, 16-calowymi felgami, specjalnymi naklejkami oraz systemem audio o mocy 300 wat.

Pierwsze egzemplarze nowego Volkswagena Polo powinny trafić do klientów w styczniu 2018 roku. Ceny w Niemczech zaczną się od €12,975.