Nowe Alfy Romeo i Jeepy będą produkowane w Polsce: Fiat zainwestuje dwa miliardy euro w fabrykę

Nowoczesne, hybrydowe i elektryczne samochody marek Jeep, Fiat i Alfa romeo już w 2022 roku zaczną wyjeżdżać z fabryki w Tychach” – napisał na Twitterze Wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Gowin.

Przedstawiciele Fiat-Chrysler, którzy wspólnie z francuskim PSA planują stworzenie czwartego co do wielkości producenta samochodów na świecie, zapowiedzieli rozbudowę i modernizację zakładów produkcyjnych w Tychach od drugiej połowy 2021 roku. Fabryka w Tychach jest jedną z największych, która należy do Fiata i obecnie zatrudnia około 2500 osób.

> Alfa Romeo Giulia i Stelvio Quadrifoglio po liftingu: jakie zmiany na 2020 rok?

Kiedy z polskich taśm montażowych zjadą pierwsze egzemplarze Alfy Romeo, Fiata lub Jeepa? Włosko-amerykański gigant planuje rozpocząć masową produkcję nowych modeli samochodów od drugiej połowy 2022 roku. Będą to najprawdopodobniej wyłącznie modele z napędem hybrydowym lub elektrycznym, co nawet w przypadku Jeepa nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. W ofercie Jeepa już od jakiegoś czasu można znaleźć m.in. Compassa z napędem hybrydowym typu plug-in (Jeep Compass 4XE), który umożliwia przejechanie do 50 kilometrów w trybie elektrycznym.

Od 2018 do 2022 roku grupa FCA przeznaczy łącznie około 45 miliardów euro na inwestycje związane z elektryfikacją samochodów.