Jeep Compass po liftingu (2021): napęd na cztery koła tylko w wersji hybrydowej typu plug-in 4XE

Amerykańska marka Jeep utrzymuje w ofercie SUVa o nazwie Compass, który w formie obecnej generacji jest dostępny na rynku od czterech lat i prezentuje model po liftingu. Compass 2021 zyskał kilka ulepszeń, w tym nowe silniki i przekładnie, a także ulepszoną technologię i więcej systemów bezpieczeństwa.

Najważniejszą nowością jest wprowadzenie nowej turbodoładowanej jednostki benzynowej o pojemności 1.3 l, która zastępuje silnik o pojemności 1.4 l. Czterocylindrowy motor dostępny będzie w dwóch wariantach mocowych: 130 koni mechanicznych i 150 koni mechanicznych, obie wersje dysponują maksymalnym momentem obrotowym 270 Nm.

Jeep Compass 2021 (lifting)
Jeep Compass 2021 (lifting)

Podstawowy wariant Compass 1.3 130 KM został sparowany z sześciobiegową manualną skrzynią biegów, podczas gdy mocniejszy wariant Compass 1.3 150 KM może współpracować wyłącznie z siedmiobiegową przekładnią automatyczną DDCT.

Jeep Compass 2021 (lifting)
Jeep Compass 2021 (lifting)

W ofercie pozostaje silnik wysokoprężny o pojemności 1.6 l, który po aktualizacji generuje 120 koni mechanicznych i 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego (w połączeniu z sześciobiegową skrzynią manualną).

Jeep Compass 2021 (lifting)
Jeep Compass 2021 (lifting)

Co ważne, zarówno silniki benzynowe, jak i diesel oferowane są tylko z napędem na przednie koła. Jedyną możliwością posiadania egzemplarza z napędem na cztery koła jest wybór wariantu hybrydowego typu plug-in (Jeep Compass 4XE). Modele PHEV dostępne są w dwóch wariantach mocowych – 190 koni mechanicznych oraz 240 koni mechanicznych. Podstawą obu propozycji jest jednostka benzynowa o pojemności 1.3 l, która współpracuje z silnikiem elektrycznym napędzającym tylną oś.

Jeep Compass 2021 (lifting)
Jeep Compass 2021 (lifting) – wnętrze

Nowy Jeep Compass (2021) zapewnia lepszy i bardziej bezpośredni układ kierowniczy, a także zawieszenie, które maksymalnie eliminuje przechyły nadwozia podczas jazdy. Na liście ulepszeń są również nowe usługi systemu Uconnect (w tym My Wi-Fi, My Remote i My Fleet Manager) z wyświetlaczem dotykowym o rozmiarze 7-cala lub opcjonalnie 8,4-cala.

Jeep Compass po liftingu zyskał także wiele nowych systemów bezpieczeństwa, w tym system ostrzegający przed kolizją, system monitorowania martwego pola, adaptacyjny tempomat czy kamerę cofania ParkView.

Jeep Compass 2021 (lifting)
Jeep Compass 2021 (lifting)

Compass 2021 oferowany jest z sześcioma różnymi kompletami nowych felg aluminiowych, pięcioma nowymi kolorami nadwozia i z opcjonalnym czarnym dachem.

Nowy Jeep Compass 2021 – kiedy premiera w salonach?

Kompaktowy SUV trafi do europejskich salonów jeszcze w tym miesiącu, natomiast modele hybrydowe typu plug-in (4XE) zadebiutują w sprzedaży w drugiej połowie 2020 roku.