Ten najmniejszy SUV od Audi ma ponad 520 KM. MTM “dało do pieca” i zbuduje tylko 33 egzemplarze SQ2-R (wideo)

Niewielkich rozmiarów samochody zazwyczaj wyposażane są w małolitrażowe silniki o niezbyt wygórowanej mocy. Nadmiar koni mechanicznych nie jest im potrzebny do sprawnego poruszania się.

Miłośnicy tuningu i szybkiej jazdy nie słyszeli nigdy o czymś takim jak „za dużo mocy”. Znamy wiele przypadków, w których pod maską małego auta pracuje prawdziwy potwór.

Podobnie jest w przypadku auta, które zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. To najmniejszy SUV marki Audi w usportowionym wydaniu, czyli SQ2.

MTM Audi SQ2-R
MTM Audi SQ2-R fot. Auditography

Seryjne Audi SQ2 skrywa pod maską benzynowy silnik 2.0 TFSI. Na wszystkie cztery koła trafia moc 300 koni mechanicznych, dzięki czemu auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy.

Liczba 300 koni na tak niewielką budę już robi wrażenie. Niemiecki tuner MTM uznał, że to zdecydowanie za mało i postanowił pogrzebać pod maską tego auta.

Po licznych modyfikacjach udało się uzyskać moc 525 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 630 niutonometrów. Teraz czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h to tylko 3,5 sekundy.

MTM Audi SQ2-R
MTM Audi SQ2-R fot. Auditography

Ten mały SUV potrafi rozpędzić się maksymalnie aż do 300 km/h. Przy takiej prędkości do gry wkracza niestety elektroniczny ogranicznik. Wszystko ze względu na bezpieczeństwo.

MTM zamierza zbudować tylko 33 egzemplarze auta nazwanego przez nich Audi SQ2-R. Do tunera mogą się zgłaszać chętni, którzy posiadają już w swoim garażu taki model.

W polskich salonach nie można już zamówić sportowej wersji Audi SQ2. Najmocniejszy dostępny w konfiguratorze wariant to 190-konne Audi Q2 40 TFSI quattro S tronic.

MTM Audi SQ2-R
MTM Audi SQ2-R fot. Auditography

Pakiet SQ2-R w MTM to koszt 27 070 euro plus 2 053 euro za montaż. Łącznie zatem musimy się liczyć z wydatkiem około 130 000 złotych. Na szczęście, jest to już kwota brutto.

Zdjęcia: facebook.com/auditography