To Audi S3 Clubsport MTM jest mocniejsze niż RS3. “Z dwóch litrów wycisnęli 528 KM” (wideo)

Już wkrótce Audi A3 będzie najmniejszym modelem w ofercie tego producenta. Wcześniej w tym roku zapowiedziano już wycofanie ze sprzedaży Audi A1 oraz Audi Q2.

Decydując się na zakup A3 mamy do wyboru naprawdę sporo wersji napędowych i dwa warianty nadwozia. Na szczycie listy jest oczywiście model RS3, który pod maską skrywa 400-konny silnik 2.5 TFSI.

Już wkrótce najmniejszym i najtańszym Audi będzie A3. Model Q2 oficjalnie wypada z oferty

Jeśli jednak taka moc Ci nie wystarcza, warto sprawdzić ofertę tunerów. Jeden z nich zaprezentował jakiś czas temu swoją wizję modyfikacji 310-konnego Audi S3.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz w akcji Audi S3 Clubsport 8Y przygotowane przez firmę MTM. Pod maską pracuje zaledwie 2.0 litrowa jednostka, ale o potężnym potencjale.

Kierowca ma bowiem do dyspozycji aż 528 koni mechanicznych oraz 630 niutonometrów. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi tylko 3,5 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 300 km/h.

Audi S3 Sportback 2.0 TFSI 310 KM Quattro. “Nieśmiały brat” RS3, który pozwoli Ci na więcej

Największe wrażenie robi chyba jednak wnętrze tego samochodu. Są tam dwa karbonowe „kubły”, a w miejscu, w którym znajdowała się kanapa pojawiła się wielka klatka bezpieczeństwa.