Skoda wyprodukowała 3 miliony SUV-ów. O dwóch modelach mogłeś nawet nie wiedzieć

Chyba dla nikogo nie jest nowością, że najchętniej kupowanymi obecnie samochodami są SUV-y. Już prawie każdy producent, nawet ten, który kojarzony jest jedynie ze sportowymi czy bardzo luksusowymi autami, ma taki wóz w swojej ofercie.

Niektórzy starają się posiadać szeroką gamę SUV-ów. Różnią się one rozmiarem i oczywiście ceną, aby zadowolić jak najszersze grono swoich klientów.

Škoda Enyaq Coupe iV
Škoda Enyaq Coupe iV

Skoda pochwaliła się zdjęciami wnętrza nowego Superba i Kodiaqa. Są pokrętła z wyświetlaczami i nowa dźwignia zmiany biegów

Jedną z takich marek jest Skoda. Obecnie w jej ofercie możemy znaleźć aż cztery modele typu SUV, które dodatkowo posiadają po kilka wariantów.

Czeski producent pochwalił się właśnie, że udało mu się wyprodukować już trzy miliony SUV-ów. Egzemplarz z tym numerem to Kodiaq Sportline w czarnym kolorze.

Skoda Kodiaq
Skoda Kodiaq

Pierwszym SUV-em tej marki było Yeti, które zadebiutowało w 2009 roku. Obecnie w ofercie mamy takie modele jak Kamiq, Karoq, Kodiaq czy Enyaq iV z w pełni elektrycznym napędem.

Skoda Kodiaq pojawiła się w ofercie w 2016 roku, a dwa lata później dołączył do niej Kodiaq RS, czyli pierwszy usportowiony SUV czeskiego producenta. Do dzisiaj sprzedano ponad 841 000 egzemplarzy Kodiaqa, a na horyzoncie jest już jego druga generacja.

Skoda SUV
Skoda SUV

Auto będzie dostępne z napędem hybrydowym typu plug-in, który zapewni bezemisyjny zasięg na poziomie 100 kilometrów. Premiera nowego Kodiaqa powinna się odbyć w ciągu najbliższych tygodni.

Modele takie jak Kamiq, Karoq, Yeti, Kodiaq czy Enyaq iV są nam doskonale znane. Niewielu może jednak wiedzieć, że to nie wszystkie SUV-y ze znaczkiem Skody.

Skoda Kushaq
Skoda Kushaq
Skoda Kushaq
Skoda Kushaq

Tak wygląda nowa Skoda Kodiaq 2. generacji. Auto urosło i otrzymało hybrydę PHEV (wideo)

Od 2021 roku na rynku indyjskim możemy spotkać jeszcze mniejsze auto nazwane Kushaq. Dużo wcześniej, bo w 1966 roku, na drogach Nowej Zelandii pojawiła się terenowa Skoda o nazwie Trekka. Zbudowano ją w liczbie około 3000 egzemplarzy.

Źródło: Skoda