Porsche uparcie udowadnia, że Taycan to najlepszy elektryk na rynku. Ponownie trafił do Księgi rekordów Guinnessa (wideo)

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Porsche chwali się rekordem ustanowionym za pomocą swojego pierwszego elektrycznego modelu. Taycanowi znów udało się dokonać czegoś niezwykłego.

Tym razem zabrano ten model do Tybetu, gdzie miał do pokonania naprawdę trudny podjazd. Kierowcy mieli do dyspozycji dwa egzemplarze Porsche Taycana 4 Cross Turismo.

Ich podróż rozpoczęła się na poziomie aż 218.845 metrów poniżej poziomu morza. Stamtąd ruszyli w 10-dniową wyprawę przez naprawdę trudne warunki.

Elektryczne samochody trzeba oczywiście ładować, a infrastruktura w takich miejscach nie zawsze zadowala. Korzystano z ładowarek o mocy od 22 do 120 kW, ale w pewnych momentach trzeba było użyć stacji zamontowanej na jednym z samochodów obsługi.

Ostatecznie udało się dojechać na wysokość 5355.134 metrów. Różnica poziomów wyniosła zatem 5573.979, co zostało wpisane do Księgi rekordów Guinnessa w kategorii samochodów elektrycznych.

Porsche Taycan 4 Cross Turismo
Porsche Taycan 4 Cross Turismo

Producent podkreśla, że podczas tej wyprawy auta musiały się zmierzyć z bardzo różnymi warunkami. Porównano to do wszystkich czterech pór roku.

W wykonaniu zadania pomogły takie elementy wyposażenia jak bardzo sprawne adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne i świetny napęd na cztery koła. Porsche Taycan to naprawdę świetny kompan podróżowania w trudnych warunkach.

Bohaterem Porsche Taycan 4 Cross Turismo

Porsche Taycan 4 Cross Turismo wyposażony jest w dwa silniki elektryczne, które generują łącznie 381 koni mechanicznych. Podczas korzystania z funkcji procedury startu moc chwilowo wzrasta do 476 koni mechanicznych.

Auto potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 5,1 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 220 km/h. Na pokładzie znajduje się bateria o pojemności 83,7 kWh netto, dzięki której możemy przejechać do 456 kilometrów (WLTP) na jednym ładowaniu.

Cena Porsche Taycana 4 Cross Turismo startuje w polskich salonach od kwoty 498 000 złotych. Model w tym wariancie napędowym występuje wyłącznie w nadwoziu Cross Turismo, czyli uterenowionego kombi.