Porsche Taycan znowu trafia do Księgi Rekordów Guinnessa. Rozniósł poprzedni wynik w pył

Za kierownicą elektrycznego samochodu marki Porsche udało się pobić kolejny rekord. Tym razem Amerykanin, Wayne Gerdes, przejechał przez całe Stany Zjednoczone starając się jak najmniej czasu spędzać przy ładowarkach.

Trasa o długości 4 561,6 kilometra prowadziła z Los Angeles do Nowego Yorku. Poprzedni rekord łącznego czasu podpięcia do prądu na tym samym dystansie wynosił 7 godzin, 10 minut i 1 sekundę.

Porsche Taycan
Porsche Taycan

Porsche z rekordem Guinnessa. Taycan 4 Cross Turismo wspiął się na wysokość 4 302 m (wideo)

Bohater postanowił zasiąść za kierownicą bazowego Porsche Taycana z pakietem Performance Battery Plus. Oznacza to, że akumulatory mają pojemność 83,7 kWh netto, a samochód napędza jeden silnik o mocy 350 koni mechanicznych.

Korzystając z funkcji Launch Control moc chwilowo wzrasta do 476 koni mechanicznych i wtedy czas przyspieszenia do 100 km/h to tylko 5,4 sekundy. W tym przypadku nie było to jednak najistotniejsze.

Dzięki skorzystaniu z superszybkich ładowarek o mocy 350 kW udało się pokonać całą trasę ładując się łącznie tylko przez 2 godziny, 26 minut i 48 sekund. To totalny pogrom jeśli chodzi o porównanie z poprzednim rekordem.

Porsche Taycan
Porsche Taycan

Porsche uzupełniło ofertę Taycana “kombi”. Bazowy model kupisz za 403 000 złotych (wideo)

Autor chwalił się, że wzrost poziomu naładowania z 6 do 82 procent zajmował zaledwie 22 minuty. Wyczyn zostanie zapisany w Księdze Rekordów Guinnessa. To już kolejna wzmianka o Porsche Taycanie na tej prestiżowej liście.