Nie udało im się uciec przed kamerą. Przyłapał na ulicy nowe BMW M5 Touring. To będzie hit

Ruch BMW, polegający na wprowadzeniu do oferty modelu M3 w wersji Touring, okazał się być strzałem w dziesiątkę. Nie ma się więc co dziwić, że szykuje się kolejna tego typu „bomba”.

BMW oficjalnie już zapowiedziało, że przy okazji premiery nowej generacji, do oferty powróci M5 Touring. Ostatnio mieliśmy do czynienia z takim autem w przypadku wariantu E60, czyli w latach 2007-2010.

Producent umieścił w sieci pierwsze zdjęcia zamaskowanego egzemplarza, aby już teraz podkręcić atmosferę. Jednemu ze spotterów udało się przyłapać egzemplarz nowego BMW M5 Touring na ulicy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez ᴡɪʟᴄᴏ ʙʟᴏᴋ (@wilcoblok)

Karoseria pokryta zielonym lakierem została dość szczelnie oklejona maskowaniem. Pomimo tego, jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, jak będzie wyglądało nowe M5 Touring.

Póki co nie byliśmy nawet świadkami premiery standardowego BMW Serii 5 w bardziej praktycznej odmianie kombi. Taki moment powinien nastąpić już niebawem.

Jeśli chodzi o układ napędowy nowego BMW M5, będziemy mieli do czynienia z hybrydą typu plug-in. Na szczęście, pod maską pozostanie 4.4 litrowy silnik V8.

Mówi się, że kierowca może mieć do dyspozycji nawet w okolicach 800 koni mechanicznych. Jeśli auto zbyt mocno nie „przytyje” to otrzymamy piekielnie szybki samochód rodzinny.

Tak powinno wyglądać nowe BMW M5 Touring G99. “Rodzinne kombi z 800-konną hybrydą”

Produkcja nowego BMW M5 w wersji sedan ma ruszyć w lipcu 2024 roku. Pierwsze egzemplarze odmiany Touring natomiast zjadą z linii produkcyjnej w listopadzie 2024 roku.

Graficy komputerowi wzięli się już jakiś czas temu do pracy i przedstawili nam swoją wizję na nowe M5 Touring. Pojawiło się już również zdjęcie z fabryki, na którym widać M5 sedan zupełnie bez kamuflażu.

Oto tył nowego BMW M5. „To będzie rodzinna hybryda z silnikiem elektrycznym o mocy 200 KM”