Pracownik AMG dementuje plotki o powrocie V8. “Te informacje to czysty nonsens” (wideo)

Całkiem niedawno w sieci pojawiły się plotki dotyczące Mercedesa-AMG. Portal Car and Driver poinformował, że Niemcy pracują nad nową jednostką V8, która miałaby trafić pod maskę flagowej Klasy C i Klasy E.

Decyzja miała zostać podjęta po pojawieniu się wielu krytycznych komentarzy dotyczących 2.0 litrowego silnika napędzającego Mercedesa-AMG C 63 S E Performance. Samochód ten nie sprzedaje się prawie w ogóle.

Mercedes-AMG poszedł po rozum do głowy. Planują przywrócenie V8 do Klasy C i Klasy E

Redakcja Auto Motor und Sport postanowiła zweryfikować te plotki u swoich źródeł. Odpowiedź od jednego z pracowników Mercedesa-AMG była krótka i niestety niezbyt optymistyczna.

Informator stwierdził, że te plotki to „czysty nonsens”. Plany na zmianę rodzaju jednostek napędowych w C 63 i E 63 nie istnieją i nadal możemy liczyć jedynie na 4 lub 6 cylindrów.

Dodatkowo, w sieci pojawiły się informacje o dramatycznej sprzedaży 680-konnej wersji Mercedesa-AMG C 63 S E Performance. Klienci dużo chętniej wybierają słabsze, ale jednak dużo tańsze BMW M3 Touring.

Propozycja z Monachium zapewnia oczywiście lepsze doznania dźwiękowe, gdyż pod jej maską pracuje 3.0 litrowe R6 o mocy 510 koni mechanicznych. Samochód ten jest również lżejszy i prowadzi się lepiej od Mercedesa.

BMW nie wyrabia z realizacją zamówień na M3 Touring. Rozważają jeszcze mocniejszy wariant

W sieci utworzyła się już spora społeczność właścicieli BMW M3 Touring G81. Nie ma problemu ze znalezieniem zdjęć czy nagrań, na których pojawia się wiele egzemplarzy tego modelu.