BMW nie wyrabia z realizacją zamówień na M3 Touring. Rozważają jeszcze mocniejszy wariant

Od czasu do czasu, producent trafi w dziesiątkę wprowadzając do oferty dany model. Musi wtedy stawić czoła wysokiemu zainteresowaniu i nadążyć z produkcją.

Często zdarza się, że trzeba podjąć pewne czynności, aby zwiększyć wydajność fabryki. Właśnie tak stało się teraz w przypadku marki BMW i jej zakładów w Monachium.

720 KM w rodzinnym kombi od BMW. M3 Touring po kuracji G-Power pojedziesz nawet 320 km/h

Niemiecki producent musiał poprawić sprawność produkcji modelu M3 Competition xDrive Touring G81. Zainteresowanie jest tak duże, że fabryka po prostu nie wyrabiała się z realizacją zamówień.

BMW M3 Competition xDrive Touring G81
BMW M3 Competition xDrive Touring G81

Jest to oczywiście bardzo dobra wiadomość dla BMW. Producent rozważa nawet wprowadzenie jeszcze jednej, bardziej sportowej odmiany, która nosiłaby oznaczenie M3 CS.

Lżejsze, szybsze i mocniejsze kombi również z pewnością znalazłoby odpowiednią liczbę chętnych. Taki wariant zapewne byłby limitowany i dostępny tylko przez krótki okres czasu.

BMW M3 Competition xDrive Touring G81
BMW M3 Competition xDrive Touring G81

Obecnie oferowane M3 Touring skrywa pod maską 3.0 litrowy silnik R6. Na wszystkie cztery koła trafia moc 510 koni mechanicznych i 650 niutonometrów momentu obrotowego.

Tak przyspiesza BMW M3 CS za 769 900 złotych. Limitowany sedan szybszy, niż deklarują (wideo)

Auto zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy i prędkość maksymalną na poziomie 280 km/h. W polskich salonach cennik M3 Touring startuje od 497 000 złotych, a M3 CS Limousine od aż 769 900 złotych.