Kupił Porsche i go nie oszczędza. Pakiet Manthey Racing za 350 000 zł sprawia że “lata” (wideo)

Nowe samochody sportowe zazwyczaj są piekielnie skutecznie na torach wyścigowych. Nie wszystkie osoby, które mogą sobie pozwolić na zakup takiego auta, posiadają odpowiednie umiejętności aby wykorzystać ten potencjał.

Zdarzają się na szczęście również tacy, którzy naprawdę potrafią szybko jeździć. I nie mówimy tutaj o poruszaniu się na prostej, tylko chociażby o jednym z najtrudniejszych torów wyścigowych na świecie.

Prędkość rzadko spadała poniżej 200 km/h. Tak się lata Porsche GT2 RS po Nurburgringu (wideo)

Chodzi nam oczywiście o niemieckim obiekcie Nurburgring. Właśnie tam wybrał się właściciel Porsche 911 GT3 RS generacji 991.2, z pakietem ulepszeń od Manthey Racing.

Po wydaniu dodatkowych około 350 000 złotych, Porsche 911 GT3 RS otrzymuje między innymi jeszcze więcej docisku, wydajniejsze hamulce i sprawniejsze zawieszenie. I to wszystko przy zachowaniu gwarancji producenta.

Za napęd w tym wozie odpowiada wolnossący bokser 6-cylindrowy o pojemności 4.0 litrów. Generuje on moc 521 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 470 niutonometrów.

Porsche 911 GT3 RS spisało się idealnie na Ringu. “Nigdy nie zrobiłem lepszego okrążenia” (wideo)

Cyferki może nie robią już dużego wrażenia. Trzeba je natomiast odpowiednio wykorzystać, tak jak bohater załączonego nagrania wideo. Zapraszamy na seans i obejrzenie bardzo szybkich dwóch okrążeń toru Nurburgring.