Porsche 911 GT3 RS spisało się idealnie na Ringu. “Nigdy nie zrobiłem lepszego okrążenia” (wideo)

Niemiecki tor wyścigowy Nurburgring jest rajem dla wielu miłośników motoryzacji. Nawet jeśli nie jesteśmy posiadaczem swojego wymarzonego auta, miło spędzimy czas w okolicy.

Najlepiej jest oczywiście wykonać chociaż jedno okrążenie w tym 20-kilometrowym „Zielonym Piekle”. Może się to oczywiście wiązać z ryzykiem, gdyż nigdy nie wiemy na jak doświadczonych kierowców trafimy na trasie.

Zabrał 700-konne BMW M3 na Nurburgring po deszczu. “Hyundai siedział mu na tyłku” (wideo)

Podczas tzw. Jazd Turystycznych można też natomiast trafić na momenty, w których ruch nie będzie zbyt natężony. Jeśli trafi się nam do tego optymalna pogoda, możemy liczyć na idealne okrążenie.

Właśnie tak określa swoje kółko autor załączonego nagrania wideo. Mógł on je wykonać za kierownicą jednego z lepszych aut, które się do tego nadają. Mowa oczywiście o Porsche 911.

Jest to wersja GT3 RS 991.2 z pakietem od Manthey Racing. Za napęd odpowiada tam 4.0 litrowy bokser o mocy 521 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 470 niutonometrów.

Polak nie mógł się już doczekać. Odebrał BMW M5 CS i “z salonu prosto na Nurburgring” (wideo)

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi zaledwie 3,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 312 km/h. Nie to jest jednak najważniejsze podczas pokonywania okrążenia Nurburgringu.