Wiemy jaki silnik trafi do Bronco dostępnego w Polsce. Na brak mocy nie będziesz mógł narzekać

Całkiem niedawno mieliśmy okazję sprawdzić nowego Forda Rangera w wydaniu Raptor. Ten „hardkorowy” pickup zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie.

Mamy nadzieję, że podobnie będzie w przypadku modelu Bronco. Już niebawem ma on zostać wprowadzony w „limitowanej liczbie” na wybrane europejskie rynki, w tym również do Polski.

Ford Bronco
Ford Bronco

2023 Ford Ranger Raptor 3.0 V6 EcoBoost 292 KM e-4WD. Pierwsze spotkanie ze skoczną bestią

Teraz Ford pochwalił się specyfikacją napędową, która będzie dostępna na Starym Kontynencie. Na szczęście, pod maską nie zabraknie mocy i cylindrów.

Ford Bronco oferowany w Polsce będzie skrywał pod maską silnik V6 EcoBoost o pojemności 2.7 litra. Kierowca będzie miał do dyspozycji moc 335 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 563 niutonometry.

Ford Bronco
Ford Bronco
Ford Bronco
Ford Bronco

Potencjał ten trafi na wszystkie cztery koła poprzez 10-stopniową skrzynię automatyczną. Do jazdy w terenie przyda się zaawansowana elektronika i bardzo poważne podzespoły napędowe.

Już wkrótce dowiemy się na temat tego auta nieco więcej. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie niedługo zaprezentować Ci dostępne wersje wyposażenia, cennik, oraz datę planowanego wprowadzenia Forda Bronco do oficjalnej oferty.

Ford Bronco Raptor
Ford Bronco Raptor

Ford Bronco Raptor (2022) oficjalnie. Ponad 400 KM z 3.0 l V6. Wjedziesz nim wszędzie (wideo)

Po cichu liczymy również na wyczynową i jeszcze lepiej wyglądającą odmianę Raptor. Niestety, szanse na zobaczenie tego wariantu w polskich salonach są nikłe.