Ford Bronco Raptor (2022) oficjalnie. Ponad 400 KM z 3.0 l V6. Wjedziesz nim wszędzie (wideo)

Ford Bronco zadebiutował właśnie w nowej odmianie Raptor. Jest mocniejsza od standardowego Bronco i posiada mnóstwo usprawnień, które pozwolą wjechać w jeszcze trudniejszy teren.

Pod maską Bronco Raptora zamontowano 3.0 litrowy silnik V6 EcoBoost. Nie podano jeszcze oficjalnych danych technicznych, ale Ford celuje w moc przekraczającą 400 koni mechanicznych.

2022 Ford Bronco Raptor
2022 Ford Bronco Raptor

To będzie największy twardziel w gamie Forda. Bronco Raptor z 3.0 V6 o mocy 400 KM (wideo)

Zespolono go z 10-biegową skrzynią automatyczną, która oczywiście przekazuje moc i moment obrotowy na wszystkie cztery koła. Kierowca będzie mógł wybrać jeden z siedmiu trybów jazdy w terenie. Jeden z nich zapewnia nawet strzały z wydechu i został zaprojektowany do szybkiej jazdy po pustyni.

Wersję Raptor rozpoznasz od razu między innymi po szerszym aż o 25 centymetrów nadwoziu i większym o 12 centymetrów prześwicie. Zawieszenie od Ford Performance zapewnia 33 centymetry skoku na przedniej osi oraz 35,5 centymetrów na tylnej.

2022 Ford Bronco Raptor
2022 Ford Bronco Raptor
2022 Ford Bronco Raptor
2022 Ford Bronco Raptor

Większość komponentów jest teraz bardziej wytrzymała i pozwoli na jeszcze więcej szaleństwa na trasach off-roadowych. Nadwozie Bronco Raptora jest o 50% sztywniejsze niż w standardowym modelu, a pod spodem zamontowano sporo osłon zapobiegających uszkodzeniom silnika czy skrzyni biegów.

Ford Ranger Raptor z 5.0 litrowym V8? Nic nie jest wykluczone, producent rozważa taki wariant

Zamówienia na Forda Bronco Raptor ruszą w marcu 2022. Niestety auto nie będzie dostępne na naszym kontynencie. Szkoda, bo wydaje nam się, że znalazłby on u nas mnóstwo chętnych klientów.