Zajechał zatankować Koenigsegga Jesko Absolut. “Absolutny szpan, którego nie przebijesz” (wideo)

Automatycznie otwierane drzwi coraz częściej pojawiają się w seryjnie produkowanych samochodach. Taką funkcję możemy spotkać na przykład w limuzynach marki Rolls-Royce, Mercedes-Maybach czy w najnowszym BMW i7.

Szwedzi z Koenigsegga również montują tego typu rozwiązania w swoich autach. Elektrycznie otwierane nie są natomiast wyłącznie drzwi, ale również maska i tylna pokrywa silnika.

Koenigsegg Jesko Absolut
Koenigsegg Jesko Absolut

Pokazał spotterom co ma pod maską. Efektowne show w wykonaniu Koenigsegga Regera (wideo)

Kierowca może za pomocą przycisku wykonać bardzo efektowny pokaz. Niektórzy spotterzy kilkukrotnie byli już świadkami takiego spektaklu i kolejny z nich możesz zobaczyć na załączonym nagraniu wideo.

Na jednej ze stacji benzynowych pojawił się nowy model Jesko w wersji Absolut. Jest to wariant, w którym najważniejsza jest prędkość maksymalna. Stąd brak niektórych elementów aerodynamicznych, które są w odmianie Attack.

Koenigsegg Jesko Absolut & Koenigsegg Jesko Attack
Koenigsegg Jesko Absolut & Koenigsegg Jesko Attack

Za plecami kierowcy pracuje podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 5.0 litrów. Może on generować moc nawet 1599 koni mechanicznych, co teoretycznie ma pozwolić na osiągnięcie prędkości aż 531 km/h.

Gość widoczny na nagraniu pozwolił spotterom na zrobienie kilku zdjęć jednostki napędowej. po czym wsiadł do auta i czekał aż tylna klapa z gracją zasłoni to inżynieryjne dzieło sztuki.

Koenigsegg Jesko Absolut
Koenigsegg Jesko Absolut

W Jesko drzemie potwór. To najlepiej wkręcający się na obroty seryjny silnik na świecie (wideo)

Duże wrażenie zrobił również sam dźwięk tej jednostki. Gdy spalinowe V8 obudziło się do życia, fotografowie tylko westchnęli z zachwytu. Żadne auto elektryczne nie zapewni takich emocji.

Koenigsegg zamierza wyprodukować tylko 125 egzemplarzy Jesko. Klient będzie mógł zdecydować czy woli wersję Absolut czy Attack. Cena zakupu to jedyne 18 000 000 złotych.