Wiesz, że ustawienie kapsli w felgach Porsche ma znaczenie? Od teraz zawsze to zauważysz (wideo)

Producenci samochodów, którzy mają za sobą ciekawą historię, szczególnie dotyczącą motorsportu, często przemycają do swoich aut pewne rozwiązania z aut wyścigowych. Jedną z takich marek jest oczywiście Porsche.

Z pewnością słyszałeś „legendę” na temat stacyjki umieszczonej po lewej stronie od kierownicy. Miało to zapewnić kierowcom startującym w wyścigach możliwość szybszego uruchomienia silnika ręką, która nie była zajęta zapinaniem pasów.

Odmłodził Porsche 944 elementami z nowego 911 GT3 RS. “Każdy jego projekt robi wrażenie”

W rzeczywistości wyglądało to podobno jednak trochę inaczej. Stacyjka z lewej miała być efektem… oszczędności. Producent potrzebował w ten sposób krótszych kabli do skrzynki z bezpiecznikami.

Porsche Macan GTS
Porsche Macan GTS

Nie jest to oczywiście jedyne nawiązanie do wyścigowej historii marki Porsche. Kolejne związane jest z kapselkami na felgach. Zaprezentował to nasz kolega z kanału Autowizja.

Fabrycznie, dół herbu Porsche powinien wskazywać miejsce na feldze, w którym jest wentylek. Miało to ułatwić mechanikom szybsze jego odnalezienie. Jak wiadomo, w pit stopie ważna jest każda sekunda.

Porsche 911 GT3 RS 992 zrobiło kółko na Ringu. Jest o ponad 10 sekund szybsze od GT3 (wideo)

Autor nagrania dodatkowo wspomina, że również położenie znaczka na kierownicy ma swoje znaczenie. Nie jesteśmy jednak przekonani co do tego, że producent akurat to miał na myśli.