Odmłodził Porsche 944 elementami z nowego 911 GT3 RS. “Każdy jego projekt robi wrażenie”

„Odmładzanie” starszych modeli samochodów jest obecnie bardzo popularnym trendem. Coraz częściej możemy trafić na przykład na Porsche 911 poprzednich generacji, które zyskują sporo nowoczesnych technologii.

Wiele z nich powstaje oczywiście w rzeczywistości, ale są również projekty, które są tworzone jedynie w przestrzeni wirtualnej. Na załączonych zdjęciach zobaczysz właśnie takie dzieło.

Porsche 911 GT3 RS 992 zrobiło kółko na Ringu. Jest o ponad 10 sekund szybsze od GT3 (wideo)

Tym razem autor, Khyzyl Saleem, postanowił zmodernizować nieco zapomniany model Porsche. Wybór padł na 944 Turbo, któremu zaadaptowano elementy z najnowszego Porsche 911 GT3 RS 992.

Mamy więc zmodernizowane reflektory LED, listwę świetlną z tyłu, zmodyfikowane zderzaki, nowe felgi i sporo elementów aerodynamicznych. Przez szyby widzimy jedynie, że w środku pojawiła się klatka bezpieczeństwa.

Porsche 944 Turbo RS The Kyza
Porsche 944 Turbo RS The Kyza

O ile przednia część auta wygląda naprawdę rewelacyjnie, o tyle z tyłu czegoś nam jeszcze brakuje. Być może wystarczy przemodelować zderzak, aby nieco bardziej wystawał.

Projekt ten póki co stworzony został jedynie wirtualnie. Nie oznacza to jednak, że w przyszłości ktoś nie zbuduje takiego samochodu w rzeczywistości.

Wyjątkowe BMW M4 F82 z Polski na sprzedaż. Wystąpiło w grze Need For Speed Heat (wideo)

Niejednokrotnie się już tak zdarzało, że projekty autorstwa Khyzyla się „materializowały”. Dobrym przykładem mogą być chociażby radykalnie poszerzany Volkswagen Golf Mk2 czy polskie BMW M4, które pojawiło się nawet w grze Need For Speed.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Khyzyl Saleem (@the_kyza)