Audi zapowiada odświeżoną wersję e-trona. Chcą zmienić nazwę elektrycznego SUV-a (wideo)

Audi e-tron jest z nami na rynku od 2018 roku. Powoli przychodzi zatem pora na delikatne odświeżenie tego modelu. Producent właśnie zapowiedział debiut e-trona po liftingu.

Zakamuflowany prototyp został zaprezentowany na wydarzeniu E-Cannonball w Hamburgu. Zmiany wizualne nie jest łatwo dostrzec. Najprościej chyba będzie go odróżnić po grillu o nowym wzorze.

Audi e-tron facelifting
Audi e-tron facelifting

Audi e-tron S Sportback. Ma aż trzy silniki, 503 KM i 973 Nm. Sprawdziliśmy jak jeździ (wideo)

Oprócz tego, na samochodzie mają się pojawić reflektory z „nową technologią”. Jest delikatnie przeprojektowany przedni zderzak, ale to chyba wszystko jeśli chodzi o stylistykę zewnętrzną.

Najprawdopodobniej dużo więcej będzie się działo pod skórą. Usprawnione odzyskiwanie energii i ulepszone baterie mają poprawić zasięg. Według ostatnich doniesień, najbardziej oszczędną wersją przejedziemy nawet 600 kilometrów.

Audi e-tron facelifting
Audi e-tron facelifting

Pojawiły się również plotki, że Audi zamierza zmienić nazwę tego modelu. Od teraz ma się on nazywać Audi Q8 e-tron, co miałoby ułatwić pozycjonowanie go w gamie.

Podjedź swoim Audi E-Tron do serwisu, a za darmo zwiększą Twój zasięg o 20 kilometrów

Daty premiery odświeżonego e-trona jeszcze nie znamy. Bardzo możliwe, że stanie się to podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Paryżu, czyli już w połowie października 2022.