To pierwsze Porsche 911 bez dachu od Singera. “Za chwilę ustawi się po nie długa kolejka”

Chyba żadnemu miłośnikowi motoryzacji nie trzeba przedstawiać amerykańskiej firmy Singer Vehicle Design. Od 2008 roku jej pracownicy tworzą jedne z najlepszych samochodów na bazie starych Porsche 911.

Każde auto łączy nowoczesną technologię z klasyczną stylistyką. Nie bez przyczyny za każdego Singera 911 trzeba zapłacić ładnych kilka milionów złotych.

Porsche 911 Cabrio 930 Singer
Porsche 911 Cabrio 930 Singer

Rzucili się na 450-konnego Singera Turbo Study. “Kto ma wolny garaż bierze go bez namysłu”

Tym razem postanowiono stworzyć coś zupełnie nowego. Na załączonych zdjęciach możesz zobaczyć pierwszego Singera zbudowanego na bazie modelu 930 w wersji Cabrio.

Za napęd odpowiada nowy, chłodzony powietrzem, podwójnie turbodoładowany, 6-cylindrowy bokser. Ma on pojemność 3.8 litra i generuje moc 517 koni mechanicznych. Trafiają one na tylne koła za pomocą 6-biegowej ręcznej skrzyni.

Porsche 911 Cabrio 930 Singer
Porsche 911 Cabrio 930 Singer

Każdy z klientów może oczywiście, niemal w każdym zakresie, zażyczyć sobie nawet bardzo poważnych zmian. Chcesz napędu na cztery koła? Proszę bardzo. Mocniejszy silnik? Nie ma problemu.

Za to „stare” Porsche musisz zapłacić 11 mln złotych. Singer DLS zachwyca wszystkich (wideo)

Singer nie podał żadnego cennika, gdyż nie jest to takie łatwe. Finalny koszt stworzenia takiego auta zależy od bardzo wielu czynników. Z przeszłości wiemy, że można wydać na Singera nawet 11 milionów złotych.