Rzucili się na 450-konnego Singera Turbo Study. “Kto ma wolny garaż bierze go bez namysłu”

Nowoczesne technologie adaptowane do starych modeli Porsche są coraz popularniejszą praktyką. Zdecydowanie jednym z najbardziej znanych tego typu producentów jest amerykański Singer Vehicle Design.

Teraz zaprezentowali oni swój zupełnie nowy projekt. Zgodnie z wieloma prośbami klientów stworzono pierwszy turbodoładowany model. Stylistycznie nawiązuje on do Porsche 911 Turbo generacji 930.

Singer Turbo Study Porsche 911
Singer Turbo Study Porsche 911

Porsche będzie produkowało silniki dla Singera. Niemcy spełnią każdą zachciankę Amerykanów

Pod tylną pokrywą Singera Turbo Study skrywa się podwójnie doładowany, 6-cylindrowy bokser o pojemności 3.8 litra. W tym przypadku generuje on ponad 450 koni mechanicznych, ale moc może być dostosowana do potrzeb klienta.

Między fotelami znajdziesz lewarek 6-biegowej manualnej skrzyni, która przenosi moc na tylną oś. Podczas konfiguracji modelu możesz zdecydować się również na wariant z napędem na cztery koła.

Singer Turbo Study Porsche 911
Singer Turbo Study Porsche 911

Nadwozie wykonano z włókna węglowego a wewnątrz znajdziesz najwyższej jakości materiały. Ten model łączy w sobie wysoki poziom komfortu i sportowe doznania z jazdy.

Singer nie podał ceny zakupu Turbo Study, gdyż może się ona mocno różnić w zależności od specyfikacji. Ceny zakupu poprzednich modeli zaczynały się od około 2 milionów złotych, ale potrafiły urosnąć do ponad 10 milionów.

Singer Turbo Study Porsche 911
Singer Turbo Study Porsche 911

Za to „stare” Porsche musisz zapłacić 11 mln złotych. Singer DLS zachwyca wszystkich (wideo)

Mimo to, już ponad 70 klientów zarezerwowało po jednym egzemplarzu nowego Singera. Auto na żywo będzie można zobaczyć w czerwcu podczas Goodwood Festival Of Speed w Wielkiej Brytanii.