Porsche już testuje nowe Cayenne Coupe Turbo GT. “Dzielnie trzyma się za 911 GT3 RS” (wideo)

Najprawdopodobniej w pierwszej połowie 2023 roku Porsche zaprezentuje nam model Cayenne po faceliftingu. W obecnej formie jest on z nami na rynku od 2017 roku, a w 2019 dołączył do niego wariant Coupe.

Niemiecki tor Nurburgring jest jednym z miejsc, gdzie można już spotkać nowe wcielenie SUV-a. Wymagająca nitka Zielonego Piekła jest idealna do testowania potencjału auta.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz w akcji wariant Cayenne Coupe Turbo GT. Samochód ten pojawił się na rynku całkiem niedawno i szybko zdobył koronę najszybszego SUV-a na wyżej wspomnianym torze.

Mieliśmy okazję się już nim przejechać i rzeczywiście auto prowadzi się jak prawdziwy samochód sportowy. Można zapomnieć, że siedzimy za kierownicą tak dużego auta.

Nie bez powodu Porsche testuje Cayenne Coupe Turbo GT razem z jednym z najszybszych wariantów 911. Tuż przed „kajakiem” na torze można było zobaczyć Porsche 911 GT3 RS poprzedniej generacji 991.2.

Cayenne Turbo GT prowadzi się jak po szynach. “Jeszcze nigdy nie jeździłem tu SUV-em” (wideo)

Pod maską Cayenne Turbo GT pracuje 4.0 litrowy silnik V8, który generuje 640 koni mechanicznych i 850 niutonometrów. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje tylko 3,3 sekundy, a prędkość maksymalna to równe 300 km/h.