Cayenne Turbo GT prowadzi się jak po szynach. “Jeszcze nigdy nie jeździłem tu SUV-em” (wideo)

O tym, że Porsche potrafi tworzyć naprawdę wyjątkowe auta, wiemy już od dawna. Ostatnio udowodnili to budując wielkiego SUV-a, który prowadzi się jak auto sportowe.

Inżynierowie nieźle się postarali, żeby Cayenne w wersji Turbo GT robił wrażenie nawet na doświadczonych kierowcach. Niektórzy twierdzą, że w tym aucie nie działają prawa fizyki.

Tak pędzi Cayenne Turbo GT. Znacznie przebił prędkość deklarowaną przez producenta (wideo)

Naprawdę szybkie pokonywanie trudnych zakrętów to dla Porsche Cayenne Turbo GT czysta przyjemność. Nigdy wcześniej na rynku nie było SUV-a, który tak rewelacyjnie się prowadził.

Pod maską pracuje podwójnie turbodoładowane, 4.0 litrowe V8. Generuje ono moc 640 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 850 niutonometrów.

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 3,3 sekundy, a prędkość maksymalna to 300 km/h. Na okrążenie po niemieckim torze Nurburgring zabrał to auto popularny w mediach społecznościowych Misha.

Porsche nas oszukało mówiąc, że Cayenne Turbo GT ma tylko 640 KM? Jest mocniejsze? (wideo)

To kierowca o ogromnym doświadczeniu, szczególnie na tym wyjątkowym obiekcie. Jeździł tam już wieloma różnymi samochodami, a Porsche Cayenne Turbo GT nadal wywołało w nim ogromny szok. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.