Niemiecki rząd nie zgadza się na wycofanie aut spalinowych. “To kompletnie idiotyczny pomysł”

Całkiem niedawno świat obiegła informacja na temat planowanego wprowadzenia zakazu sprzedaży nowych aut z silnikiem spalinowym. Decyzja Komisji Europejskiej nie była jeszcze jednak ostateczna.

Teraz wszystkie państwa członkowskie muszą się na takie rozwiązanie zgodzić. Już od początku pojawiały się plotki, że nie każdy będzie miał ochotę podpisać takie porozumienie.

Urzędnicy przegłosowali ban na sprzedaż aut spalinowych. “Jeszcze nie wszystko przesądzone”

Niemiecki minister finansów, Christian Lindner, zapowiedział już oficjalnie, że nasi zachodni sąsiedzi nie mają zamiaru się na to zgodzić. Uważają ten pomysł za kompletnie nietrafiony.

Audi R8 RWD
Audi R8 RWD

Dodano też, że Niemcy chcą być światowym liderem w produkcji samochodów elektrycznych. Natomiast, według Niemców, nadal będzie istniała na rynku „nisza” dla aut spalinowych, więc pomysł nie jest trafiony.

Podobne zdanie mają mieć Włosi, ale jeszcze nie usłyszeliśmy nic oficjalnego na ten temat. Istnieje więc szansa, że Komisja Europejska będzie zmuszona wymyślić coś innego.

Załapali się w ostatniej chwili. Kupili ostatnie 3 z 500 egzemplarzy Bugatti Chiron. Oto L’Ébé Series

Już pojawiły się też poprawki, które dotyczą producentów budujących mniej niż 1000 aut rocznie. Marki takie jak na przykład Bugatti czy Koenigsegg mogłyby nadal tworzyć auta spalinowe.