Załapali się w ostatniej chwili. Kupili ostatnie 3 z 500 egzemplarzy Bugatti Chiron. Oto L’Ébé Series

Bugatti może się cieszyć swoim wielkim sukcesem. Bez najmniejszego problemu udało im się znaleźć 500 klientów mających ochotę na zakup modelu Chiron.

Właśnie zaprezentowano go w wyjątkowej edycji L’Ébé Series. Powstaną tylko trzy egzemplarze, dwa Chirony Sport oraz jeden standardowy Chiron. Będą to ostatnie trzy auta dostarczone do właścicieli w Europie.

Bugatti Chiron L'Ebe
Bugatti Chiron L’Ebe

8.0 l W16 wjechało na hamownię. Bugatti Chiron Super Sport mocniejszy niż zakładano (wideo)

Wyróżniają się one od innych barwionym na niebiesko karbonem na karoserii. Są też złote akcenty, wyjątkowa pokrywa silnika 8.0 W16 oraz podpis L’Ébé na spodzie spojlera.

Wersja ta jest hołdem dla najstarszej córki Ettore Bugattiego. Urodziła się w 1903 roku i podobno zawsze była bardzo blisko swojego ojca. Napisała nawet książkę „The story of Bugatti”.

Bugatti Chiron L'Ebe
Bugatti Chiron L’Ebe

Jeden egzemplarz Bugatti Chirona Sport L’Ébé oraz jeden standardowego Chirona L’Ébé Series trafiły już do swoich właścicieli. Dostawa ostatniego auta będzie miała miejsce jeszcze przed końcem czerwca 2022.

Będzie to oficjalnie ostatni Chiron sprzedany jako nowy. Kończy się zatem bardzo ciekawa historia i rozpoczyna oczekiwanie na hybrydowego następcę.

Bugatti Chiron L'Ebe
Bugatti Chiron L’Ebe
Bugatti Chiron L'Ebe
Bugatti Chiron L’Ebe

Za napęd Chirona odpowiada 8.0 litrowy silnik W16 quad-turbo. Generuje on moc 1500 lub 1600 koni mechanicznych i pozwala na rozpędzenie się do 100 km/h w 2,3 lub 2,4 sekundy.

Bugatti rozpoczęło dostawy Chirona Super Sport. Dla bezpieczeństwa jest „kaganiec” na 440 km/h

Wszystko zależy od konkretnego wariantu modelu. Podobnie jak prędkość maksymalna, która w zależności od wersji ograniczona jest elektronicznie do 350, 420 lub 440 km/h.