Hyundai i30 N w limitowanej edycji Drive-N. Może je kupić tylko 800 osób na całym świecie

Hyundai i30 N przez wielu dziennikarzy uznawany jest za najlepszego hot hatcha w swojej klasie. Teraz producent wprowadza do oferty limitowaną do 800 egzemplarzy edycję Drive-N.

Samochód ten będzie dostępny wyłącznie w wariancie hatchback, w jednym z dwóch kolorów nadwozia. Klienci będą mieli do wyboru czarny lakier Phantom Black lub biały Serenity White Pearl.

Hyundai i30 N Performance Drive-N Limited Edition
Hyundai i30 N Performance Drive-N Limited Edition

Hyundai i30 N walczy z Volkswagenem Golfem GTI TCR. “Jakby ktoś zarzucił kotwicę” (wideo)

W nadkolach pojawiły się 19-calowe, kute felgi w kolorze brązowym, a na karoserii znajdziesz charakterystyczne oklejenie. Wewnątrz zastosowano sporo alcantary, czerwone przeszycia i zamontowano tabliczkę z nazwą limitowanej edycji i stosownym numerem.

Hyundai nie zastosował jednak żadnych zmian pod maską. Tam nadal pracuje 2.0 litrowy silnik T-GDi, który generuje moc 280 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 392 niutonometry.

Hyundai i30 N Performance Drive-N Limited Edition
Hyundai i30 N Performance Drive-N Limited Edition

Klient będzie mógł wybrać między 6-biegową skrzynią manualną, a 7-stopniowym automatem DCT. W tym pierwszym przypadku sprint do 100 km/h zajmuje 5,9 sekundy, w drugim 5,4.

Uznali, że Hyundai i20 N jest lepszy od Ferrari SF90. BMW M5 CS autem roku 2021 (wideo)

U dilerów na całym świecie pojawi się 800 egzemplarzy limitowanej edycji i30 N. Dla Europy przeznaczono 620 sztuk, ale niestety nie wiemy ile z nich będzie dostępnych w Polsce.