Hyundai i30 N walczy z Volkswagenem Golfem GTI TCR. “Jakby ktoś zarzucił kotwicę” (wideo)

Kilka lat temu Hyundai niespodziewanie wbił się do czołówki jeśli chodzi o samochody typu hot hatch. Wszystko za sprawą usportowionej wersji modelu i30.

Hyundai i30 N zyskał uznanie wśród dziennikarzy motoryzacyjnych na całym świecie. Wielu uznaje go za najlepszy samochód tego gatunku na rynku. Teraz w salonach pojawiła się wersja po liftingu.

Pod maską i30 N pracuje 4-cylindrowa 2.0 litrowa jednostka benzynowa. W wersji sprzed faceliftingu, bo właśnie taką zobaczysz na załączonym nagraniu wideo, generuje ona 275 koni mechanicznych i 378 niutonometrów momentu obrotowego.

Hyundai i30 N w limitowanej edycji Drive-N. Może je kupić tylko 800 osób na całym świecie

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz bezpośredni pojedynek z jego głównym niemieckim rywalem. Mowa oczywiście o Volkswagenie Golfie GTI ósmej generacji.

Wariant TCR oferuje kierowcy 2.0 litrowy silnik R4 o mocy 300 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 400 niutonometrów. VW ma przewagę mocy oraz automatyczną przekładnię DSG.

Po dosyć wyrównanym starcie Golf po chwili po prostu odlatuje do przodu. Wygląda to, jakby ktoś wyrzucił z pokładu Hyundaia i30 N kotwicę.