Porsche 911 Sport Classic 992 w całej okazałości. Zdjęcia limitowanej edycji wyciekły do sieci

Niedawno publikowaliśmy nagranie z toru wyścigowego Nurburgring, na którym mogłeś zobaczyć nową wersję Porsche 911. Sugerowaliśmy, że będzie to limitowana edycja Sport Classic.

Mieliśmy rację. Właśnie do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia tego modelu, już bez grama kamuflażu. Najprawdopodobniej bardzo niedługo odbędzie się jego premiera.

Będziesz musiał się pospieszyć, by kupić to 911. Poprzednia edycja wyprzedała się w 48 h (wideo)

Na fotografiach widzimy Porsche 911 generacji 992 pomalowane charakterystycznym szarym lakierem. Rozświetlają go złote akcenty i nieco jaśniejsze pasy przebiegające przez całą długość nadwozia.

Porsche 911 Sport Classic
Porsche 911 Sport Classic

Nie sposób nie zauważyć przetłoczenia na masce, dachu, oraz charakterystycznego spojlera typu 'ducktail’ na tylnej klapie. Mamy też 5-ramienne felgi nawiązujące swoim wzorem do klasycznych obręczy 'Fuchs’.

Ze wstępnych informacji wynika, że nowa edycja Sport Classic będzie limitowana do 1250 egzemplarzy. Jest to o 1000 aut więcej niż w przypadku generacji 997.

Cayman GT4 RS najlepszym autem sportowym? To jakie musi być Porsche 911 GT3 RS? (wideo)

Za napęd ma odpowiadać 3.8 litrowy 6-cylindrowy bokser, który wygeneruje 550 koni mechanicznych. W standardzie samochód ma być wyposażony w 7-biegową skrzynię manualną, przekazującą moc na tylną oś.