Cayman GT4 RS najlepszym autem sportowym? To jakie musi być Porsche 911 GT3 RS? (wideo)

Jesteśmy w miarę świeżo po debiucie najbardziej hardkorowej wersji Porsche Caymana w historii. 718 GT4 RS miał swoją premierę w listopadzie, a całkiem niedawno dziennikarze mieli okazję go sprawdzić na torze wyścigowym.

Słowom zachwytu nie było końca. Dla wielu z nich jest to obecnie najlepszy samochód sportowy na rynku. Inni uznają, że to najbardziej znakomite Porsche w historii.

Każdy kto z niego wysiada pieje z zachwytu. “To najlepsze Porsche jakie stworzono” (wideo)

Jesteśmy zatem ciekawi, co się będzie działo po premierze 911 GT3 RS. Ten samochód musi być przecież jeszcze lepszy, Porsche nie może sobie pozwolić na inny stan rzeczy.

Aktualnie przeprowadzane są ostatnie testy na niemieckim torze Nurburgring. Już na tych ujęciach widać, jak szybki będzie to samochód.

Ogromne skrzydło na tylnej klapie, bardzo zaawansowana aerodynamika, wyścigowe zawieszenie i 4.0 litrowy bokser 6-cylindrowy o mocy co najmniej 520 koni mechanicznych. W taki sposób Porsche ma zamiar pobić wiele rekordów.

Porsche 718 Cayman GT4 RS (2022) oficjalnie. Ma 500 KM i jest znacznie szybszy od GT4 (wideo)

Premiera nowego 911 GT3 RS 992 powinna się odbyć już naprawdę niedługo. Pierwsze egzemplarze najprawdopodobniej trafią do klientów dopiero w przyszłym roku.